Tottenham bez mnogo problema srušio Nottingham Forest na gostovanju i zadao brige Manchester Cityju

Na poznatom City Groundu večeras je odigrana prva utakmica 17. kola engleskog Premiershipa, a Tottenham je gostovao Nottingham Forestu i slavio sa uvjerljivih 2:0.

Heung-Min Son imao je sjajnu šansu već na početku utakmice, no njegov pokušaj zaustavlja golman domaćih. Pola sata kasnije problemi za ‘Spurse’, obzirom da se povrijedio Johnson kojeg na terenu mijenja Skipp.

Ipak, gosti iz Londona dolaze do vodstva u smiraj prvog poluvremena. Richarlison je fantastično ispratio jedan ubačaj Kuluševskog i glavom pogodio za 1:0.

Tresla se mreža izabranika Angea Postecogloua u 58. minutu susreta, ali je pogodak Elange poništen nakon odluke VAR-a zbog prethodnog ofsajda. Sedam minuta kasnije veliki poklon za Tottenham. Katastrofalna greška ‘Šumara’ koju koristi Kuluševski i postavlja konačnih 2:0.

Nakon ovog upisanog trijumfa ekipa Tottenhama ima 33 boda i nalazi se na petom mjestu. Ono što je zanimljivo je to da identičan broj bodova ima Manchester City i samo zbog bolje gol razlike se aktuelni šampion Engleske nalazi na jednoj poziciji iznad.