Tottenham bez puno muke protiv Nottingham Foresta: Nevjerovatni Kane ispisuje stranice povijesti Premiershipa

Momčad Tottenhama bez ikakve dileme ozbiljan je pretedent za sami vrh Premiershipa.

‘Spursi’ su danas gostovali Nottingham Forestu, te upisali pobjedu bez većih problema, a konačan rezultat glasio je 2:0.

Heroj dana bio je fenomenalni Harry Kane koji je sa dva pogotka stigao do treće pozicije najboljih strijelaca u povijesti engleskog Premiershipa.

Kane se prvi put na današnjoj utakmici upisao u strijelce već u petom minutu susreta, kada ga je asistencijom počastio Dejan Kuluševski.

Na startu drugog dijela Kane promašuje penal, tačnije njegov udarac sjajno brani golman Henderson. Međutim, to nije pokrenulo ‘Šumare’, s obzirom da nevjerovatni napadač svoj drugi pogodak postiže u 81. minutu na asistenciju Richarlisona.

Kapitenu tima iz Londona to je bio ukupno 187. pogodak koliko na trećem mjestu ima i Andy Cole. Vodeći sa 260 pogodaka je Alan Shearer.

Inače, Tottenham je danas stigao do svog 10. boda što je odličan start izabranika Antonija Contea i sigurno će ove sezone odigrati važnu ulogu u borbi za vodeće pozicije.