Tottenham deklasirao Newcastle i sa stilom prekinuo niz od pet susreta bez pobjede

Nogometaši Tottenhama su pobijedili Newcastle ubjedljivim rezultatom 4:1 u posljednjem susretu 16. kola engleskog Premiershipa.

Tottenham je u ovaj susret ušao u crnom nizu od pet utakmica bez trijumfa i malo je onih koji su očekivali njihovu rutinsku pobjedu nad Newcastleom.

Domaćin je poveo u 26. minuti kada je Son prošao po lijevoj strani i u petercu pronašao Udogieja kojem nije bilo teško poslati loptu u gol za 1:0.

Drugi pogodak je postignut u 38. minuti, a radilo se o kopiji prvog. Son je ubacio s lijeve strane po zemlji, a Richarlison je poslao loptu iza leđa Dubravke.

Treći gol za Tottenham, a svoj drugi na meču, Richarlison je postigao u 60. minuti susreta nakon što ga je sjajno dugom loptom uposlio Porro.

Na 4:0 povisio je Son u 85. minuti kada je uspješno realizovao penal kojeg je sam izborio. Konačnih 4:1 postavio je Joelinton u posljednjim trenucima susreta kada su se domaćini opustili.

Pobjeda Tottenhama je mogla biti i uvjerljivija da na golu Newcastlea nije bio Dubravka koji je odbranio čak osam pokušaja nogometaša londonske ekipe.

Tottenham je nakon ovog trijumfa peti u Premiershipu sa 30 bodova, dok je momčad sa St. James’ Parka sedma sa 26 osvojenih bodova.