Tottenham nadigrao Everton, Burnley i Luton upisali nestvarne pobjede u borbi za opstanak, hat-trick sve veće zvijezde

Danas su od 16 sati odigrane nove utakmice engleskog Premiershipa, a mogli smo vidjeti zanimljive mečeve i također veoma iznenađujuće rezultate.

Tottenham je u Londonu ugostio ekipu Evertona i na kraju slavio sa 2:1. Richarlison je zabio za vodstvo domaćih u devetom minutu, da bi devet minuta kasnije Son povisio na 2:0. Nadu gostima donio je Gomes u 82. minutu, ali više od toga ‘Karamele’ nisu mogle.

Nogometaši Burnleya, koji se bore za opstanak u najelitnijem rangu engleskog nogometa, iznenađujuće su trijumfovale na gostovanju kod Fulhama rezultatom 0:2. Oba pogotka viđena su u drugom poluvremenu, a među strijelce su se upisivali Odobert i Berge.

Ekipa Lutona dočekala je Newcastle i pred svojim navijačima šokirala popularne ‘Svrake’. Bilo je 1:0 za domaći tim koji je na ovaj način osvojio zlatna tri boda, također u borbi za opstanak. Jedini pogodak djelo je Townsenda.

Posebno zanimljivu utakmicu odigrali su Nottingham Forest i Bournemouth, dok je krajnji rezultat glasio 2:3. Boly je u 23. minutu zaradio drugi žuti karton i isključenje kod ‘Šumara’, ali su oni svejedno preko Elange došli do prednosti u 46. minutu susreta.

Ipak, ‘Trešnjice’ preokreću do 57. minuta sa dva pogotka fenomenalnog Solankea, da bi Wood zabio za poravnanje u 74. minutu. Međutim, Bournemouth u sudačkoj nadoknadi zahvaljujući Solankeu, igraču koji postaje sve veća zvijezda i kompletira hat-trick, dolaze do pobjede.