Tottenham nakon lutrije penala pobijedio Chelsea i izborio četvrtfinale

Tottenham je izborio četvrtfinale Carabao kupa nakon što je u dvoboju osmine finala nakon izvođenja penala pobijedio gradskog rivala Chelsea sa 5:4. Nakon regularnog dijela rezultat je bio 1:1.

Gosti su poveli u 19. minuti pogotkom novopridošlog napadača Tima Wernera preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora. Bio je to njegov prvi gol u dresu Chelseaja.

Tottenham je imao veliku priliku za izjednačenje u 50. minuti kada se Sergio Reguilón našao u stopostotnoj šansi, ali golman ‘Bluesa Edouard Mendy je pročitao njegov udarac.

Međutim, uporni ‘Spursi‘ su u 84. minuti ipak uspjeli izjednačiti, a strijelac je bio Erik Lamela. Do kraja utakmice mreže su mirovale, nije bilo niti produžetaka, pa je pitanje putnika u četvrtfinale razriješeno lutrijom kaznenih udaraca.

Tijekom izvođenja penala ključna je bila peta serija, Harry Kane je poentirao, a Mason Mount je promašio cijeli gol.