Tottenham nastavio sa sjajnim partijama, rutinski riješen londonski derbi za lidersku poziciju Premiershipa

Nogometaši Tottenhama savladali su na domaćem terenu momčad Fulhama rezultatom 2:0 u okviru posljednje utakmice 9. kola engleskog Premiershipa.

Tottenham je nakon nešto sporijeg ulaska u meč zaigrao konkretnije u drugoj polovini prvog poluvremena, a plod takve igre došao je u 36. minuti.

Defanzivac gostujuće momčadi Bassey je pogriješio nakon jednog presinga ‘Spursa’. Lopta je došla do Richarlisona koji je dodaje do Sona.

Sjajni Koreanac ne propušta ovakve prilike, pa je bez većih napora pospremio loptu u mrežu Lena za svoj sedmi gol u Premier ligi ove sezone. Minimalnim vodstvom domaćina se otišlo na desetominutni odmor.

U drugom dijelu, ponovo je svoju momčad prodao Bassey i to nakon identične greške. U 54. minutu je njegovu grešku još jednom maksimalno iskoristio Son, ali u ovom navratu za asistenciju Maddisonu za rutinski trijumf svoje momčadi.

Tottenham nakon devet odigranih kola ima 23 boda i lider je Premiershipa. S druge strane, Fulham je 13. i nakon ovog kola na svom kontu ima 11 bodova.

U narednom kolu, ‘Spursi’ idu na gostovanju Crystal Palaceu i to već u petak, dok će Fulham na megdan Brightonu.