Tottenham nastavio sjajan niz u velikim utakmicama i savladao Liverpool, dva isključena za ‘Redse’

Nogometaši Tottenhama pobijedili su domaćem terenu u 7. kolu Premiershipa ekipu Liverpoola rezultatom 2:1 te su tako skočili na drugo mjesto elitnog ranga engleskog nogometa.

Prvo poluvrijeme je ponudilo dosta toga, a sve se “zakuhalo” u 26. minuti kada je Jones dobio direktan crveni karton zbog grubog prekršaja.

Liverpool je s igračem manje u 34. minuti postigao i pogodak preko Diaza, ali je on bio poništen nakon gledanja VAR-a poslije kojeg se ustanovio nedozvoljenu poziciju.

Kazna je uslijedila dvije minute kasnije kada je Son Heung-Min pogodio na asistenciju Richarlisona.

Ipak, u četvrtoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Gakpo je izjednačio iskoristivši dodavanje Van Dijka.

Tottenham je dobio vjetar u leđa u 69. minuti kada je Diogo Jota dobio drugi žuti karton pa je Liverpool ostao s devet igrača u polju. Redsi su se dobro branili sve do šeste minute sudijske nadoknade kada je Matip nesretno loptu poslao u svoju mrežu za konačnih 2:1.

Londonski klub je ečerašnjom pobjedom skočio na drugo mjesto Premiershipa i ima jedan bod manje od lidera Manchester Cityja, dok je Liverpool pao na četvrtu poziciju.

U narednom kolu Tottenham gostuje Lutonu, dok će Liverpool putovati u goste Brightonu.