Tottenham nastavlja nizati trijumfe bez primljenog pogotka, Bamford spašavao Leeds blamaže protiv Burnleyja

Nogometaši Tottenhama stigli su do trećeg uzastopnog trijumfa u trećem kolu engleskog Premiershipa.

‘Spursi’ su danas na domaćem terenu ponovo sačuvali svoju mrežu i sa 1:0 savladali nezgodni Watford.

Pogodak odluke postigao je Heung-Min Son u 42. minuti susreta.

Tottenham je sada lider na tabeli sa tri pobjede i devet bodova, dok je Watford na 12. sa tri osvojena boda iz isto toliko odgranih utakmica.

U drugoj utakmici ovog termina, Burnley je remizirao sa Leeds Unitedom rezultatom 1:1.

Chris Wood je psotigao pogodak u 61. minuti, ali je blamažu Leedsa spriječio Bamford u 86. minutu.

Leeds se nalazi na 15. poziciji Premiershipa sa dva boda, dok je poziciju ispod rangiran Burnley sa bodom manje.