Tottenham nije znao šta ga je snašlo u Newcastleu: Isak i ekipa potopili ‘Spurse’ na svom St James’ Parku

Nogometaši Newcastle Uniteda su u utakmici 33. kola engleskog Premiershipa na domaćem terenu dočekali Tottenham, te na kraju slavili sa uvjerljivih i totalno neočekivanih 4:0.

Izabranici Angea Postecogloua se danas apsolutno ništa nisu pitali, dok su domaći postigli po dva pogotka u oba poluvremena i na najbolji mogući način ostavili puni plijen pred svojom publikom.

Na prvi pogodak smo čekali pola sata, a onda tačno u 30. minutu Alexander Isak nakon asistencije Gordona i očajne reakcije gostujuće odbrane zabija za 1:0, da bi samo dva minuta kasnije upravo Gordon duplirao prednost ‘Svraka’.

Sve je bilo kristalno jasno poslije šest minuta igre u nastavku. Ovog puta je asistent bio Bruno Guimaraes, a Isak postiže svoj drugi pogodak za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Schar glavom u 87. minutu nakon druge asistencije raspoloženog Gordona.

Tottenham je ovim porazom ostao petoplasirana momčad Premiershipa sa 60 osvojenih bodova. Newcastle se nalazi na poziciji ispod sa 10 bodova manje od ‘Spursa’.