Tottenham pao bez ispaljenog metka, Chelsea novom pobjedom potvrdio plasman u finale EFL kupa

Nogometaši Chelseaja potvrdili su plasman u finale EFL kupa pobjedom protiv Tottenhama u gostima 1:0.

Chelsea je u prvoj utakmici slavio 2:0 pa je tako velikom prednošću došao na megdan ‘Spursima‘ na njihov stadion, a da ni u ovom susretu neće imati problema za momčad Thomasa Tuchela bilo je jasno već u 18. minuti kada je Antonio Rudiger zabio za 1:0.

Mogao se Tottenham vratiti u igru u drugom dijelu, ali VAR je u 55. minuti poništio kazneni udarac koji je dosudio sudac Andre Marriner, da bi nedugo nakon toga pogodak koji je postigao Harry Kane bio poništen zbog zaleđa, također nakon VAR intervencije.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata ni velikih prilika pa je tako Chelsea postao prva momčad koja se plasirao u finale EFL kupa.

U drugom polufinalu igraju Liverpool i Arsenal, a nakon što je prije nekoliko dana odgođen njihov prvi dvoboj na Emiratesu, oni će sutra na Anfieldu igrati prvi susret polufinala.

Drugog finalistu ćemo saznati za osam dana kada će se odigrati susret na stadionu Arsenala.