Tottenham razmontirao Southamtpon, poker asistencija Kanea

Ekipa Tottenhama upisala je ubjedljivu pobjedu u meču 2. kola engleskog Premiershipa u gostima protiv Southamptona rezultatom 5:1.

Tottenham je bolje otvorio meč, no gol Kanea iz treće minute poništen je zbog nedozvoljene pozicije, a u 32. minuti nakon lijepe asistencije Walker-Petersa, Ings pogađa za 1:0 i donosi prednost Southamtponu.

Kada se činilo da će završiti prvo poluvrijeme, Kane je dodao do Sona koji izlazi sam pred domaćeg golmana i pogađa za 1:1.

U drugoj minuti drugog poluvremena Son opet koristi asistenciju Kanea i pogađa za 1:2, da bi u 64. minuti pomenuti dvojac na isti način kreirao treći gol i donio sigurnu prednost Tottenhamu. Sjajnu partiju Kane i Son su krunisali u 73. minuti, Kane je upisao četvrtu asistenicju, a Son četvrti gol, da bi na 1:5 povisio Kane u 82. minuti.

Konačan rezultat postavio je Ings s bijele tačke u samom finišu meča.

Ovo je za Tottenham prva pobjeda u ovoj sezoni Premiershipa, dok je Southampton doživio drugi poraz.