Tottenham rutinski riješio West Ham i pokazao da je ozbiljan kandidat za Ligu prvaka

U dvoboju 24. kola engleske Premier lige Tottenham je pobijedio West Ham rezultatom 2:0 skočivši na četvrtu poziciju.

Bili su ‘Spursi‘ bolji protivnik na ovoj utakmici i na kraju potpuno zasluženo osvojili sva tri boda protiv smušenog West Hama.

Nakon 0:0 u prvom dijelu, izabranici Antonija Contea su u nastavku ubacili u brzinu više i vrlo jednostavno slomili otpor ‘Čekićara‘.

Pogodak za 1:0 djelo je Emerson Royal na dodavanje Bena Davisa u 56. minuti. On je bio precizan s ruba kaznenog prostora i lijepo pogodio gol Lukasza Fabianskog.

Na 2:0 je u 72. minutu povisio Heung-min Son u 72. minuti. On je na ovoj utakmici dobio priliku s klupe, a zanimljivo je da mu je ovo tek četvrti ovosezonski pogodak u Premier ligi, te da je svaki postigao kao “joker s klupe”.

Do kraja susreta nije bilo previše uzbuđenja i Tottenham je došao do jedne od najvažnijih pobjeda u borbi za četvrtu poziciju i plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Spursi‘ se nakon ove pobjede nalaze na četvrtom mjestu sa 42 boda, jednim više od Newcastlea. S druge strane, West Ham je u ozbiljnim problemima i nalazi se u zoni ispadanja.