Tottenham se bori za nastup u Ligi prvaka, no večeras nije mogao slomiti otpor čvrstog West Hama u prijestolnici Engleske

Nogometaši Tottenhama večeras su u utakmici 31. kola engleskog Premiershipa gostovali ekipi West Hama, a meč je završen podjelom bodova i rezultatom 1:1.

Popularni ‘Spursi’ su željeli pobjedu koja bi im mnogo značila u borbi za nastup u Ligi prvaka, ali su ih na tom putu zaustavili ‘Čekićari’ pred svojim navijačima.

Oba pogotka vidjeli smo u prvom poluvremenu utakmice. Već u petom minutu Johnson je poslije sjajne asistencije Wernera utišao pristalice domaćeg tima i pogodio za 0:1.

No, nije pretjerano dugo trajala radost gostiju, obzirom da ekipa Davida Moyesa do poravnanja stiže u 19. minutu, kada je Kurt Zouma odlično skočio i zabio glavom za, ispostavit će se, konačnih 1:1.

Tottenham je trenutno petoplasirana momčad Premiershipa sa 57 osvojenih bodova, te im najveći konkurent u borbi za Ligu prvaka, Aston Villa, bježi svega dva boda. West Ham je sedmi sa 45 bodova.