Tottenham trijumfovao nad Brentfordom, sjajni Son opet pogodio

Izabranici Antonija Contea su u sklopu 14. kola Premier lige savladali ekipu Brentforda rezultatom 2:0.

Tottenham je od samog početka vršio pritisak pa je već u 12. minutu susreta ekipa Brentforda podlegla istom, Sergi Canos je nespretnom reakcijom postigao autogol.

Spursi‘ su i dalje diktirali tempo igre pomoću brzih kratkih paseva, da bi se u 36. minutu Son našao u odličnoj poziciji. Koreanac je odapeo projektil u lijevu stranu gola, ali je Fernandez sjajnom intervencijom odbranio njegov pokušaj.

Nakon samo dva minuta u prilici se našao Hojbjerg koji je snažno šutirao, ali je večeras raspoloženi Fernandez odbranio i ovaj udarac te tako ostavio ‘Pčele’ u igri. Na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

Već početkom drugog dijela Tottenham nastavlja odličnu igru, Harry Kane se našao jedan na jedan s golmanom Brentforda i šutirao, no brilijantni Alvaro Fernandez je odbranio i ovaj udarac.

Tek u 63. minutu ekipa Brentforda dolazi do ozbiljnije šanse na utakmici, Mbeumo se oprobao, međutim Lloris je sjajno zaustavio njegov pokušaj.

U tijeku je 65. minut kada loptu odlično prima Heung-Min Son koji je izbio u situaciju jedan na jedan sa Fernandezom, Koreanac je hladno poslao loptu u mrežu i postavio konačan rezultat susreta koji je glasio 2:0.

Spursi‘ su se nakon ove pobjede našli na šestoj poziciji Premier lige sa 22 boda, dok ‘Pčele‘ zauzimaju 12. poziciju sa 16 osvojenih bodova.