Tottenham u gostima savladao Watford pogotkom Sancheza u samom finišu susreta

Tottehnham je u okviru 21. kola Premiershipa slavio nad Watfordom rezultatom 1:0, a pobjedu gostima je donio Davinson Sanchez u finišu susreta.

Prvu ozbiljniju šansu momčad Antonija Contea imala je u 19. minutu kada je Kane sjajno šutirao, ali je njegov udarac još bolje spriječio Bachmann.

‘Spursi’ su nastavili sa sjajnom igrom, no do kraja prvog poluvremena nisu došli do pogotka. Konačan rezultat bio je 0:0.

Igrala se 54. minuta kada je Joshua King dobrim udarcem pokušao iznenaditi Llorisa, ali je Francuz odlično spriječio njegov pokušaj.

U 73. minutu odličnu priliku za pogodak imao je Son nakon dobrog centaršuta, a sjajni golman Watforda Daniel Bachmann opet je sjajno reagovao.

Do prvog, a ujedno i jedinog pogotka na utakmici, čekalo se do samog finiša. U 96. minutu susreta na asistenciju Sona pogodak postiže Sanchez. Kolumbijac se nakon centaršuta Koreanca sjajno snašao i glavom pogodio mrežu domaćih.

Konačan rezultat susreta glasio je 1:0, a Sanchez je svojim pogotkom donio vrlo bitnu pobjedu Spursima.

Tottenham se trenutno nalazi na poziciji broj pet sa 33 boda na svom kontu, dok je Watford odmah do zone ispadanja sa samo 13 osvojenih bodova.