TREĆA SREĆA: Chelsea na Sterlingov pogon stigao do prve pobjede u sezoni

Chelsea je u trećem kolu Premier lige stigao do prve pobjede u novoj sezoni. Momčad Mauricija Pochettina pobijedila je na domaćem terenu Luton Town 3:0.

Najzaslužniji za slavlje ‘Bluesa‘ bili su Raheem Sterling i Malo Gusto, koji su kombinirali kod prva dva pogotka.

Sterling je u 17. minuti načeo mrežu Lutona na asistenciju Gusta, a ista kombinacija bila je fatalna po goste i u 69. minuti susreta.

Pobjedu Chelseaja potvrdio je Nicolas Jackson, koji je ljetos stigao u London iz Villarreala. Bio je to prvijenac novog napadača londonskog giganta.

Chelsea je ovom pobjedom skočio na osmu poziciju, sa četiri boda nakon tri utakmice, dok je Luton ostao prikovan za dno Premier lige, jer se još uvijek nije pomjerio s nule.