TREĆA ZAREDOM: Gennaro Gattuso probudio zvijer u posrnulom velikanu, juriša prema vrhu

Nogometaši Marseillea igraju u velikoj formi, koju su sinoć demonstrirali na gostovanju u Lorientu u 15. kolu francuskog Le Championnata.

Izabranici Gennara Gattusa pobijedili su ekipu Lorienta rezultatom 4:2, upisali treću prvenstvenu pobjedu zaredom i skočili na šestu poziciju sa 23 boda.

Čak pet pogodaka palo je u prvom dijelu. Furiozno je krenula Gattusova momčad i već u 33. minutu je imala prednost od tri pogotka. Strijelci su bili Mbemba, Aubameyang i Balerdi.

Faivre je u 41. minuti smanjio na 1:3, da bi raspoloženi Aubameyang još jednom pogodio u 42. minuti, za velikih 1:4.

U nastavku je opao ritam igre, a domaćin je uspio samo ublažiti poraz preko Benjamina Mendyja u 52. minuti.