Trener Dinama smiruje euforiju nakon velike pobjede: Rezultat zavarava, bili smo sretniji i spretniji

Nogometaši Dinama su u Belgiji u susretu drugog kola grupe H Europske lige deklasirali Genk sa 3:0 i napravili veliki korak prema plasmanu u nokaut fazu ovog natjecanja.

Pogotke za Dinamo postigli su Ivanušec u 10. minuti te Petković koji dva puta bio precizan sa 11 metara (45. i 63. minuta).

Prvak Hrvatske je u svakom segmentu nadigrao Belgijance i pokazao da itekako ima što tražiti u nastavku Europske lige, ali trener Dinama Damir Krznar smiruje euforiju.

Ovaj rezultat ne smije nas zavarati. Genk je sjajna ekipa, pogotovo u fazi napada kad do izražaja dolazi njihova kombinatorika. Treba priznati da smo bili spretniji i sretniji. Iz prve prave kontre smo poveli, a onda je sve bilo puno lakše“, rekao je Krznar pa je dodao:

Taktički smo vratili igru na 4-2-3-1 kako bi naša krila došla do izražaja. U tome smo uspjeli. Drago mi je da smo sad uhvatili priključak, ali ima se još puno igrati do kraja. Četiri kola su jako puno. Bilo bi krasno s još nekog gostovanja vratiti se s bodovima. Međutim, nešto se pita i konkurenciju. Nama je jedino važno da mi odigramo do kraja najbolje što možemo.