Trijumf za spas sezone: United srušio City u finalu FA kupa

Manchester United osvojio je FA kup trijumfom protiv gradskog rivala Manchester Cityja rezultatom 2:1 u finalu igranom na čuvenom Wembleyu.

Crveni vragovi‘ stekli ključnu prednost u prvom dijelu, dok je City uzaludno napadao. U 30. minuti, nesporazum između Gvardiola i golmana Ortege doveo je do pogotka za United.

Gvardiol je pokušao vratiti loptu glavom do istrčalog Ortege, ali lopta je preskočila golmana ‘Građana‘ i završila kod nečuvanog Garnacha, koji je rutinski zabio za 1:0.

Pred kraj prvog dijela, United je udvostručio vodstvo na 2:0. Garnacho i Fernandes su kombinirali, a mladi Mainoo preciznim udarcem nakon povratne lopte matirao Ortegu.

U nastavku, City je preuzeo inicijativu i po izjednačenje, ali nije imao sreće. Haaland je pogodio okvir gola, Onana je maestralno zaustavio pokušaj Walkera, dok je Alvarez je propustio veliku šansu.

Kako se kraj susreta približavao kraju, pritisak Cityja je jenjavao, ali su na kraju ipak uspjeli zabiti gol, i to u 87. minuti. Doku je šutirao s distance, a Onana je slabo reagirao, pa je lopta prošla pored njega za 2:1.

No, do kraja susreta više nije bilo promjene rezultata te je United zasluženo osvojio svoj 13. FA kup u povijesti i tako osigurao plasman u Europsku ligu nakon što su ostali bez šanse za Europu kroz Premier ligu.