Trka za plasman u Ligu prvaka se nastavlja: Milan siguran protiv Leccea, Leao ponovo glavna zvijezda ‘Rossonera’

Nogometaši Milana su u utakmici 31. kola italijanske Serie A na svom San Siru dočekali ekipu Leccea, te na kraju slavili rezultatom 2:0.

Domaći tim je u prvom poluvremenu imao više loptu u svom posjedu, ali su gosti više prijetili. Ipak, mreže na obje strane su mirovale sve do posljednjih minuta prvog dijela igre.

Tonali je odlično centrirao u 40. minutu susreta, a loptu je sjajno glavom pokupio Rafael Leao i poslao je u mrežu Leccea za 1:0 i tim se rezultatom otišlo na odmor.

U nastavku dosta bolja igra aktuelnog prvaka Italije. Igrao se 75. minut kada je pitanje pobjednika danas i definitivno riješio Leao. Portugalac je tako ponovo bio glavna zvijezda Milana i dvostruki strijelac ekipe.

Milan trenutno zauzima petu poziciju Serie A sa 56 osvojenih bodova koliko ima i četvrtoplasirana Roma, te slijedi trka za mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Lecce je 16. sa tek 28 bodova i ozbiljno mu prijeti eliminacija u drugi rang.