Tsitsipas u najboljem meču na ovogodišnjem Australian Openu eliminisao Nadala u četvrtifnalu

Stefanos Tsitsipas je na fantastičan način porazio Rafaela Nadala sa 3:2 u setovima i prošao u finale Australian Opena.

Nadal je furiozno osvojio prva dva seta (6:2, 6:3), ne dozvolivši protivniku nijednu break-loptu.

U trećem setu se šesti teniser svijeta konačno razigrao i dobio tu dionicu nakon tie-breaka rezultatom 7:6 (4).

Četvrti set donio je Grku čak tri prilike za break, a jednu je iskoristio za poravnanje 2:2 u setovima.

Odlučujući peti set Tsitsipas je riješio u svoju korist zahvaljujući jednom breaku za konačnih 7:5.

Zahvaljujući sjajnom preokretu i vjerovatno najboljoj predstavi na Australian Openu, Grk se plasirao u polufinale.

Tamo ga čeka Daniil Medvedev koji je nešto ranije bio bolji od Aslana Karatseva.