Tu je kada je najpotrebnije: PSG na krilima Messija pobijedio Nicu i dodatno pobjegao Lensu na tabeli

Nogometaši PSG-a su u okviru 30. kola francuske Ligue 1 gostovali kod ekipe Nice, te na kraju slavili sa uvjerljivih 2:0.

PSG je večeras prekinuo crnu seriju od dva uzastopna poraza u Ligue 1. Na teškom gostovanju kod Nice zablistao je fantastični Lionel Messi sa pogotkom i asistencijom.

Parižani do vodstva stižu u 26. minutu susreta. Nakon fenomenalne akcije Nuno Mendes asistira za Messija, a Argentinac loptu “zakucava” u mrežu domaćih za 1:0.

U nastavku je Nica imala nekoliko zaista izglednih prilika, no ništa nisu uspjeli pretvoriti u pogodak. Gosti su propuštene šanse znali da kazne u 76. minutu. Tada je ponovo Messi ubacio iz kornera, dok ovaj put Sergio Ramos pogađa glavom za konačnih 2:0.

PSG je sa nova tri boda ponovo otišao na šest bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca u Ligue 1, ekipu Lensa. Nica je osma sa 45 bodova na svom kontu.