Tuchel debitovao pobjedom: Bayern u golijadi bolji od Dortmunda za prvu poziciju Bundeslige

Nogometaši Bayerna u velikom derbiju 26. kola Bundeslige savladali su Borussiju Dortmund rezultatom 4:2 i tako ponovo zauzeli prvu poziciju na tabeli.

Bavarci su na efektan način dobili ovaj derbi, a stiče se utisak da su mogli postići još nekoliko pogodaka ukoliko bi bilo potrebe za tim.

Thomas Tuchel postavio je svoju momčad savršeno na terenu i tako ubilježio prvu pobjedu, koju je najavio Dayot Upamecano bizarnim golom.

Igrala se 13. minuta kada je Francuz ispucao loptu sa svoje polovine, a golman Gregor Kobel pravi komičnu grešku i promašuje loptu koja završava u mreži iza njegovih leđa.

‘Milioneri’ se nisu ni oporavili od šoka, a već je bilo 2:0 kada je loptu na drugoj stativi nakon kornera pospremio Thomas Muller.

Isti nogometaš je u 23. minuti povisio na 3:0, pa je bilo jasno da utakmica ide u samo jednom smjeru do posljednjeg zvižduka.

U otvaranju nastavka, Kinglsey Coman pogađa za 4:0, nakon čega su domaćini stali na loptu, a gosti iskoristili tu činjenicu da ublaže bolan rezutlat.

Emre Can je pogodio sa bijele tačke, dok je Malen nakon smušene intervencije odbrane ‘Bavaraca’ uspio koliko-toliko ovaj poraz učiniti podnošljivim za Edina Terzića.

Bayern je sa punim lijenom preskočio Bourssiju Dortmund na tabeli Bundeslige i ponovo je prvi sa dva boda više od ‘Milionera’ koji imaju 53 boda.