Tuchelov Chelsea još uvijek ne zna za poraz, na Stamford Bridgeu rutinski savladan Everton

Nogometaši Chelseaja savladali su kao domaćini momčad Evertona. Utakmica 27. kola Premiershipa završena je rezultatom 2:0.

Chelsea je tokom čitavog susreta kontrolisao igru i zasluženo stigao do još jedne pobjede.

Inicijativu na terenu domaći tim iskoristio je u 31. minuti kada Havertz pogađa nesretnog Godfreya čiji odbitak nije uspio odbraniti Pickford.

I u nastavku Everton nije uspio stići do izjednačenja, a potvrdu trijumfa donio je Jorginho.

U 64. minutu u kaznenom prostoru srušen je Kai Havertz, a siguran izvođač bio je italijanski veznjak.

Chelsea se zahvaljujući velikom nizu nepobjedivosti približio gornjem dijelu tabele. Sada je na trećoj poziciji sa 50 osvojenih bodova.

Everton je plasiran poziciju ispod sa četiri boda manje od večerašnjeg rivala. Vrijedi napomenuti da momčad iz Liverpoola ima i utakmicu manje.