Tuchelov stroj ne staje: Chelsea izborio polufinale najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu

Nogometaši Chelseaja plasirali su se u polufinale FA kupa, najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu, pobijedivši na Stamford Bridgeu Sheffield United sa 2:0.

Chelsea je poveo iz prve prave šanse. Igrala se 24. minuta kada je Norwood zatresao vlastitu mrežu nakon snažnog udarca Chilwella.

Do odlaska na odmor mogao je Pulišić udvostručiti vodstvo ‘Bluesa‘, ali je njegov pokušaj zaustavio golman gostiju Ramsdale. Isti igrač je propustio novu priliku, na samom početku nastavka, kada je opet odlično intervenirao Ramsdale.

Sheffield je u drugom dijelu u razmaku od samo dvije minute imao dvije velike šanse. Prvo je u 68. minuti šutirao McGoldrick, da bi minutu kasnije pokušao McBurnie, ali je golman ‘BluesaKepa oba puta bio spreman.

U samoj završnici utakmice Chelsea je zabio i drugi gol, a strijelac je bio Ziyech. Marokanac je uspio zatresti mrežu drugi put ovog tjedna, nakon što je riješio pitanje pobjednika protiv Atletico Madrida u osmini finala Lige prvaka.

Podsjetimo, dan ranije su plasman u polufinale izborili i Southampton i Manchester City, dok se za posljednje mjesto bore Leicester i Manchester United.