Tuchelu je ovo jedna od gorih nedjelja, Leeds na svom terenu u potpunosti ‘razmontirao’ Chelsea

Ekipa Chelseaja pretrpjela je prvi ozbiljan udarac otkada klupski gazda više nije Roman Abramovich.

Današnje gostovanje na Elland Roadu ‘Plavci’ će pamtiti kao “crnu nedjelju” s obzirom na ubjedljiv poraz i dosta nesretnih okolnosti.

Leeds je do prvog pogotka danas stigao u 33. minutu. Mendy se poigravao pred svojim golom što je odlično iskoristio Aaronson i pospremio loptu u mrežu za prednost svog tima.

Slavlje domaćih navijača još nije kako treba ni stalo, a još jedna lopta našla se u mreži gostiju. Rodrigo pogađa već u 37. minutu i duplira prednost Leedsa.

Tuchel je pokušao nešto da napravi izmjenama, no nije mu pošlo za rukom, te u 69. minutu stiže “tačka na i”. Ovog puta Harrison se upisao u strijelce za konačnih 3:0. Užasan dan za Chelsea kompletiran je bio kada je u 84. minutu drugi žuti karton dobio Koulibaly.

U drugom susretu Brighton je nastavio sa sjajnim partijama, a ovog puta “žrtva” je bio West Ham (2:0). Za goste su pogađali Mac Allister u prvom i Trossard u drugom poluvremenu.