Tunis i pored senzacionalne pobjede nad Francuskom ispao sa Mundijala, Australija savladala Dansku i domogla se osmine finala

Danas smo dobili konačan rasplet i u grupi D Svjetskog prvenstva u Kataru, a Australija je reprezentacija koja se pridružila Francuskoj u osmini finala.

Popularni ‘Sokerosi’ uspjeli su trijumfovati nad Danskom sa minimalnih 1:0 i tako se kao drugoplasirani u grupi sa šest bodova domoći naredne runde.

U prvom poluvremenu moglo bi se reći da je Danska bila ta koja je diktirala tempo, dok u drugom dijelu to nije bio slučaj. Jedini pogodak na utakmici postigao je sjajni Leckie u 60. minutu susreta.

Na drugom susretu ove grupe snage su odmjerile selekcije Francuske i Tunisa, a Tunižani su senzacionalno slavili sa također minimalnih 1:0.

Tunis je imao bolju gol razliku od Australaca, pa im je i remi Australije “išao na ruku”, ali je izgleda falilo sreće. Jedini pogodak za ovu selekciju danas je postigao Khazri.