Tunis nakon velikog remija sa Danskom ipak nije uspio napraviti novi uspjeh, Australija pokupila sve bodove

Utakmicu drugog kola Mundijala u okviru grupe D odigrali su reprezentacije Tunisa i Australije, a Australci su slavili sa minimalnih 1:0.

Iako su na početku utakmice bili blagi favoriti zbog fantastične predstave protiv Danske, reprezentativci Tunisa na kraju su ipak poraženi od svog današnjeg rivala.

Ruku na srce, Australija je prvo poluvrijeme odigrala zaista bolje, da bi nagrada za trud stigla u 23. minutu susreta. Goodwin je asistirao za Dukea koji postiže prelijep pogodak za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

Za razliku od prvih 45 minuta, u drugom dijelu je postojao samo jedan tim, a to je selekcija Tunisa. Redale su se šanse pred golom Australaca, ali su ipak uspjeli da se odbrane.

Danska sa jednim bodom danas igra protiv Francuske, te ako ne trijumfuje igrat će direktno sa Australijom za prolaz dalje. S druge strane, u toj utakmici Australiji će biti dovoljan i bod za narednu fazu, pa će biti izuzetno zanimljivo ispratiti konačno stanje ove grupe.