U Bundesligi sve po starom: Bayern na startu sezone ‘razmontirao’ Eintracht u Frankfurtu

Prva utakmica u novoj sezoni Bundeslige između Bayerna i Eintrachta ponudila nam je čak sedam pogodaka.

‘Bavarci’ su na samom startu demonstrirali silu i svima još jednom pokazali ko je gazda u Njemačkoj, te slavili sa visokih 6:1.

Sve je krenulo u petom minutu sjajnim pogotkom Kimmicha iz slobodnog udarca. Tešku noć za domaćine najavio je Pavard drugim pogotkom već u 11. minutu.

Igrao se 29. minut kada se Sadio Mane prvi put upisao u strijelce u Bundesligi, da bi za 4:0 pogodio Musiala u 35. minutu, a Gnabry osam minuta kasnije postiže peti pogodak Bayerna već u prvih 45 minuta.

U drugom dijelu Eintracht je uspio doći do utješnog pogotka u 64. minutu preko Kolo Muanija, no gosti u finišu utakmice stižu i do šestog pogotka tako što se Musiala po drugi put upisao u strijelce za konačnih 6:1.