U fantastičnoj utakmici Francuska u završnici šokirala Belgiju i plasirala se u finale Lige nacija

U drugom polufinalnom susretu Lige nacija nogometaši Francuske su nakon veličanstvenog preokreta pobijedili Belgiju sa 3.2, te će u nedjeljnom finalu na San Siru igrati protiv Španjolske.

Susret odigran na Juventusovom stadionu u Torinu počeo je velikom prilikom De Bruynea koji iz blizine nije uspio matirati Llorisa u 4. minuti. No, samo tri minute kasnije Belgija je slomila otpor svjetskih prvaka.

U 37. minuti Carrasco je lukavim i preciznim udarcem iznenadio Llorisa za 1:0, a 180 sekundi kasnije nakon sjajne akcije Lukaku je postigao efektan pogodak za 2:0.

Izabranici Didiera Deschampsa su se tako našli u vrlo teškoj situaciji, ali su na impresivan način uzvratili u nastavku.

Nakon brojnih napada, konačno su u 62. minuti zatresli mrežu Belgije lijepim pogotkom Benzeme, a već u 69. minuti Mbappe je iz kaznenog udarca izjednačio na 2:2, nakon što je prethodno Griezmann izborio najstrožu kaznu.

Potom su obje ekipe propustile po jednu veliku priliku. De Bruyne za Belgiju i Mbappe za Francusku, a onda je u 87. minuti poništen pogodak Lukakua zbog milimetarskog zaleđa.

Pogba je u 90. minuti pogodio prečku iz slobodnog udarca, ali to nije bio kraj uzbuđenjima. U 91. minuti Theo Hernandez je postigao fantastičan pogodak za veliki preokret i trijumf Francuske 3:2.

Francuska će tako u nedjeljnom finalu na San Siru igrati protiv Španjolske koja je u prvom polufinalu nadigrala Italiju 2:1, dok će Belgija protiv ‘Azzurra‘ istog dana odigrati susret za treće mjesto.