U Madridu i dalje sanjaju odbranu titule prvaka Španije: Real u potpunosti nadigrao Celtu iz Viga

Nogometaši Real Madrida su u okviru 30. kola španske La Lige na svom terenu savladali Celtu iz Viga, a konačan rezultat glasio je 2:0.

‘Kraljevski klub’ je igrao u jakom sastavu večeras, što je trener Carlo Ancelotti i najavio i što jasno pokazuje namjere Reala da se bori do samog kraja sezone za odbranu titule, iako su je mnogi već gurnuli u ruke Barcelone.

Utakmica protiv Celte riješena je na kraju prvog, odnosno na početku drugog poluvremena. U 42. minutu Marco Asensio je pogodio za 1:0, da bi u 48. minutu Eder Militao postavio konačnih 2:0.

Realu za tri dana slijedi gostovanje u Gironi, pa dočekuje Almeriju, a onda ide u goste Real Sociedadu. Nakon te serije ligaških utakmica očekuje ih finale Kupa Kralja i zatim dvomeč u polufinalu Lige prvaka protiv Manchester Cityja.

Što se tiče La Lige, Madriđani su pobjedom protiv tima iz Viga smanjili zaostatak za vodećom Barcelonom na osam bodova, nadajući se da će sutra ‘Blaugrana’ ostati bez pobjede u duelu sa trećeplasiranim Atleticom.