U Minhenu kako se i očekivalo: Bayern na Allianz Areni ‘rasturio’ Viktoriju Plzen za maksimalan učinak

Igrači minhenskog Bayerna na svom su terenu deklasirali Viktoriju Plzen sa 5:0 u meču trećeg kola grupe C Lige prvaka.

Već u sedmom minutu kapitulacija gostujuće odbrane. U strijelce se upisao Leroy Sane, da bi samo šest minuta kasnije Gnabry povisio na 2:0.

Igrao se 21. minut kada je Sadio Mane pogotkom riješio pitanje pobjednika u ovom duelu. Do kraja prvog poluvremena i Musiala je tresao mrežu Viktorije, no njegov pogodak je poništio VAR.

U drugom dijelu prvak Njemačke je igrao onoliko koliko mu treba, ali su postigli još dva pogotka. Među strijelcima našli su se Sane ponovo, te rezervista Chupo-Moting za konačnih 5:0.

Trener Julian Nagelsmann stigao je i odmoriti pojedine igrače, dok je njegova ekipa nakon tri kola maksimalna sa devet bodova.