U Minhenu se ‘mire’ s tim da titula ide u Leverkusen: Borussia u velikom derbiju srušila Bayern na Allianz Areni!

Nogometaši Bayerna su danas u derbiju Njemačke doživjeli novi poraz i sada je gotovo pa sigurno da od odbrane šampionske titule nema ništa.

U utakmici 27. kola Bundeslige derbi su u Minhenu odigrali domaćin Bayern i Borussia iz Dortmunda, dok su izabranici Edina Terzića nakon 10 godina konačno slavili na Allianz Areni i to ubjedljivo, rezultatom 0:2.

Već u 10. minutu susreta je Adeyemi izašao na protivničkog golmana koji nije odreagovao najbolje i lopta je završila u mreži tima kojeg sa klupe predvodi Thomas Tuchel.

U nastavku je golu Borussije zaprijetio Harry Kane, ali je rezultat ostao isti. Također, vrijedi spomenuti golmana ‘Bavaraca’, Svena Ulreicha, koji se istakao sa nekoliko odličnih intervencija.

Međutim, nikakvog spasa za Bayern u 83. minutu nije bilo. Haller je uposlio Ryersona, a ovaj postavlja konačnih 0:2 za veliko slavlje u Dortmundu, ali i Leverkusenu.

Bayern je trenutno drugoplasirana momčad Bundeslige sa 60 osvojenih bodova i imaju čak 13 manje od lidera Bayera iz Leverkusena. S druge strane, Borussia Dortmund je četvrta sa 53 boda i jasno je da će se boriti do kraja sezone sa Stuttgartom i RB Leipzigom za treće mjesto.