U nevjerovatnoj utakmici i golijadi Inter stigao do trijumfa nad Fiorentinom na Artemio Franchiju

Inter je u 11. kolu Serie A na stadionu Artemio Franchi u Firenci savladao Fiorentinu rezultatom 4:3.

‘Nerazzurri’ do vodstva stižu već u drugom minutu pogotkom Barelle, da bi samo 13 minuta kasnije Lautaro povisio na 2:0.

No, ‘Viole’ se nisu predale, a u igru se vraćaju u 33. minutu meča. Cabral je tada bio precizan sa bijele tačke i smanjio rezultatski minus domaćih.

U drugom poluvremenu Fiorentina je krenula po izjednačenje. Do njega su i došli u 60. minutu kada se u strijelce na nevjerovatan način upisao Ikone za 2:2. Lautaro je zatim u 73. minutu vratio prednost Interu pogotkom sa bijele tačke.

No, domaćin ponovo stiže do izjednačenja, i to u 90. minutu. Luka Jović zabija za 3:3, ali tu nije bio kraj. Konačnih 4:3 za goste postavlja Mkhytarian u posljednjim sekundama utakmice.

Inter se sada nalazi tek na sedmoj poziciji Serie A sa 21 osvojenim bodom, dok je Fiorentina 13. sa 10 bodova na svom kontu.