U Saudijsku Arabiju više nije dobrodošao: Roberto Mancini napravio nezapamćen skandal

Nogometaši Saudijske Arabije sinoć su u pravoj drami ispali s Azijskog kupa od Južne Koreje nakon penala u osmini finala, a u samoj završnici bizaran skandal svojim potezom izazvao je Roberto Mancini.

U prvom dijelu mreže su mirovale, ali već u prvoj minuti nastavka Saudijska Arabija dolazi do vodstva kada je “joker s klupe” Radif zabio za 1:0.

Činilo se da će izabranici Roberta Mancinija doći do trijumfa, ali je Južna Koreja uspjela šokirati Saudijce u devetoj minuti sudačke nadoknade i izbori produžetke pogotkom Gue-Sunga.

U produžecima nije bilo pogodaka iako su obje reprezentacije imale nekoliko izglednih prilika, a putnika u četvrtfinale odlučili su kazneni udarci.

Saudijci su u penal seriji potpuno podbacili što je razbjesnilo Mancinija. Nakon što su obje selekcije u prve dvije serije bile sigurne krenuo je potop Saudijske Arabije.

Al Najei je promašio u trećoj seriji, dok je Gue-Sung bio siguran. Nakon toga odgovornost je preuzeo Ghareeb i također promašio, a to je bila kap koja je kod Mancinija prelila čašu i napravio je skandalozan potez.

Izbornik Saudijske Arabije je prije četvrtog penala Južne Koreje otišao u tunel stadiona i nakon toga u svlačionicu što je kamera snimila.

Taj Mancinijev potez razljutio je javnost u Saudijskoj Arabiji koja smatra da je neprihvatljivo da je izbornik njihove reprezentacije ostavio igrače na cjedilu.

Neki od njih poručuju da se Mancini u Saudijsku Arabiju više ne treba vraćati i otvoreno traže da dobije otkaz.