U stilu onih najjačih: Alcaraz demonstrirao silu nad Runeom, Španac osigurao polufinale Wimbledona

Prvi teniser svijeta Carlos Alcaraz plasirao se u polufinale ovogodišnjeg Wimbledona. On je sa maksimalnih 3:0, po setovima 7:6 (5), 6:4 i 6:4, za dva sata i 21 minut igre savladao danskog tenisera Holgera Runea.

Posebno je impresivan podatak da raspoloženi Alcaraz nije dozvolio protivniku niti jednu break loptu na meču i tako je rivalima poslao jasnu poruku pred završincu velikog turnira.

U prvom setu sjajno su servirali obojica, te nismo vidjeli nijednu break šansu. O pobjedniku ovog seta odlučio je tie-break u kojem je Španac pri rezultatu 3:3 vezao četiri uzastopna poena i slavio sa 7:3 nad Runeom.

Nije bilo prilika da se oduzme servis rivala ni u drugom setu sve do rezultata 4:4. Tada je Carlos stigao do prve break lopte i odmah došao do breaka, a ubrzo i do drugog seta u meču.

Na krilima osjetnog vodstva prvi igrač planete nastavio je da sjajno servira protiv vršnjaka iz Danske i nije mu dozvolio da zaprijeti prilikom svojih servis gemova. Do jedinog breaka u trećem setu Alcaraz je stigao u petom gemu, poveo sa 3:2 i sebi trasirao put ka trijumfu.

Imao je 20-godišnjak meč loptu pri rezultatu 5:3 na servis Runea, ali je Danac uspio da je spasi i ostane u igri. Ipak, u narednom gemu Alcaraz je potvrdio pobjedu i plasman u polufinale Wimbledona.

Za veliko finale Wimbledona Carlos Alcaraz će odmjeriti snage sa ruskim predstavnikom Daniilom Medvedevom, koji je malo ranije danas pobijedio Amerikanca Christophera Eubanksa sa 3:2 u setovima.