Udinese bio nadomak pobjede nad Romom, ‘Vučica’ uspjela uzeti bod zahvaljujući jedanaestercu u finišu utakmice

Igrači Rome uspjeli su sačuvati bod, odnosno remizirati sa ekipom Udinesea u okviru 29. kola talijanske Serie A (1:1).

U regularnih 90 minuta utakmice vidjeli smo samo jedan pogodak. To je bio onaj u 15. minutu, kada je Molina fantastično pogodio mrežu gostiju.

Roma je imala posjed lopte i to je bilo to što se tiče njihove igre. Ozbiljne šanse gotovo da nisu postojale.

Jedinu izglednu priliku imao je Udinese. Makengo se oprobao, ali je njegov udarac sjajnom intervencijom zaustavio Rui Patricio.

U samom finišu stigao je šok za domaće. Nakon igranja rukom u svom šesnaestercu, dosuđen je jedanaesterac za Romu. Odgovornost je uspješno obavio Lorenzo Pellegrini i tako svom timu donio zlata vrijedan bod.

Roma je na petoj poziciji Serie A sa 48 bodova, koliko ima i Atalanta. Udinese je 14. sa 30 bodova na svom kontu.