UEFA JE NA POTEZU: Predsjednik Bašakšehira traži brutalnu kaznu za Coltescua

Goksel Gumusdag, predsjednik aktualnog turskog nogometnog prvaka Bašakšehira, traži od UEFA-e da doživotno suspendira suca koji je rasistički uvrijedio članove njegovog kluba.

Nadrealni prizori viđeni su u utorak navečer u Parizu, kada su nogometaši Bašakšehira napustili travnjak Parka Prinčeva i odbili nastaviti utakmicu protiv PSG-a u sklopu šestog kola grupne faze Lige prvaka.

Podsjetimo, u 13. minuti utakmice četvrti sudac Sebastian Coltescu rasistički je uvrijedio članove kluba iz Istanbula. Rumunj je pomoćnog trenera gostiju Weba oslovio s “negru” što na rumunjskom znači “crni”.

Tamnoputi nogometaš Bašakšehira Demba Ba odmah je reagirao i verbalno napao četvrtog suca, a nedugo nakon toga je susret prekinut i nogometaši su napustili travnjak.

Predsjednik istanbulskog kluba Goksel Gumusdag u izjavi za turske medije poručio je kako bi Coltescu zbog ovog poteza morao poslužiti kao primjer najstrože moguće kazne.

Ovaj sudac mora biti doživotno suspendiran. Mora postojati primjerena kazna. Ovaj 8. decembar ući će u povijest kao dan otpora protiv rasizma“, smatra Gumusdag.

Inače, PSG je u srijedu u nastavku utakmice slavio s visokih 5:1, ali rezultat je ostao u drugom planu.