Union Berlin u posljednjim minutama poklekao na Santiago Bernabeu, Copenhagen prosuo puni plijen u Turskoj

Nogometaši Real Madrida su savladali Union Berlin rezultatom 1:0 u utakmici prvog kola ovosezonskog izdanja UEFA-ine Lige prvaka u utakmicu odigranoj na Santigao Bernabeu stadionu.

Tim koji je prošle sezone bio apsolutni hit Bundeslige pružio je dostojan otpor Madriđanima i malo mu je nedostajalo da u premijernom izdanju osvoji bod protiv velikog protivnika.

Intervencije golmana Frederika Ronnowa u nekoliko navrata bile su nevjerovatne, ali je u 94. minuti ipak kapitulirao. Šutirao je Valverde, a lopta se uz dosta sreće odbila do Bellinghama koji je ubacuje u praznu mrežu.

Bio je to čak šesti gol za Engleza dresu Reala u isto toliko utakmica u sezoni čime je nastavio sa sjajnom formom u novoj sezoni.

U narednom kolu Lige prvaka Union će u Berlinu ugostiti Bragu, dok će ‘Kraljevi’ na megdan Napoliju.

U drugoj utakmici večerašnjeg programa nogometaši Galatasaraya i Copenhagena režirali su pravu dramu.

Norveški tim je pogocima Elyounoussija u prvom i Goncalvesa u drugom poluvremenu vodio do 86. minute, ali do pobjede ipak nije stigao.

Galatasaray je uspio za svega dvije minute zabiti dva gola preko Boeya i Tetea i tako se spasio poraza bukvalno u posljednjim minutama meča.

Turski predstavnik sada ide na Old Trafford kod ranjenog Manchester Uniteda, dok će Copenhagen dočekati Bayern na Parken stadionu.