United dominantan protiv Tottenhama, minimalna pobjeda Liverpoola, kiks Chelseaja

Nogometaši Manchester Uniteda u derbiju 12. kola Premier lige pobijedili su ekipu Tottenhama 2:0. Izabranici Erika ten Haga odigrali su sjajnu utakmicu i dominirali tijekom svih 90 minuta.

Već nakon 32 minute igre United je imao čak 15 udaraca prema golu Tottenhama. Bilo je pravo čudo kako domaćin nije zabio gol, a najviše zahvaljujući čudesnom Llorisu koji je sve branio.

Međutim, u 47. minuti Fred je zabio na dodavanje Sancha i tako donio Unitedu potpuno zasluženo vodstvo. I nakon postignutog gola, ‘Crveni vragovi‘ su nastavili blistati.

U 69. minuti riješene su sve dileme oko pobjednika nakon što je Bruno Fernandes lijepo zabio nakon odbijene lopte. Do kraja se rezultat nije mijenjao i United je upisao važnu pobjedu za skok na peto mjesto. S druge strane, Tottenham ostaje treći.

Nogometaši Liverpoola nadigrali su ekipu West Hama s minimalnih 1:0. ‘Redsi‘ su poveli u 22. minuti pogotkom Nuneza. U 45. minuti gosti su imali kazneni udarac. Ipak, Alisson je zaustavio pokušaj Bowena.

Završnica utakmice donijela je veliku priliku za goste iz Londona. Souček je u petercu bio na udarcu u gotovo prazan gol, ali je Milner čudesnom intervencijom spasio pobjedu domaćina.

Nogometaši Chelseaja večeras nisu bili uspješni, a manji londonski derbi odigran na Brentford Community stadionu u okrugu Brentford završen je bez pogodaka.