United doživio bolan poraz na Old Traffordu i okončao sjajn niz, Aston Villa sigurna u Birminghamu

Danas su u terminu od 16 sati odigrane četiri utakmice 26. kola engleskog Premiershipa. Pobjede su slavili Aston Villa, Crystal Palace i Fulham, dok su Brighton i Everton podijelili bodove.

Nogometaši Manchester Uniteda dočekali su kao apsolutni favorit ekipu Fulhama na Old Traffordu i doživjeli bolan poraz rezultatom 1:2, te tako prekinuli niz od četiri uzastopne pobjede u domaćem prvenstvu.

Prvi pogodak vidjeli smo tek u 65. minutu, a postigao ga je Bassey. Maguire je pred kraj regularnog dijela meča vratio nadu domaćinu, da bi konačnih 1:2 postavio Iwobi duboko u sudačkoj nadoknadi za šok navijača ‘Crvenih đavola’.

Aston Villa je u Birminghamu ugostila Nottingham Forest i na kraju trijumfovala u golijadi rezultatom 4:2. Već u 40. minutu domaći su imali 3:0 na semaforu zahvaljujući dvostrukom strijelcu Luizu i Ollieju Watkinsu.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Niakhate donosi koliku-toliku nadu gostima, a ranim pogotkom u drugom dijelu igre Gibbs-Whitea za 3:2 atmosfera se užarila. No, konačnih 4:2 u 61. minutu postavlja Bailey i završava sve dileme oko pobjednika.

Brighton je kod kuće remizirao sa Evertonom rezultatom 1:1. Strijelci su bili Branthwaite na jednoj, te Dunk na drugoj strani. Crystal Palace je u Londonu nadigrao Burnley s uvjerljivih 3:0. Zabijali su u drugom poluvremenu redom Richards, Ayew i Mateta.