United izdominirao protiv Brentforda na Old Traffordu, ali se ovom trijumfu navijači neće pretjerano radovati

Igrači Manchester Uniteda savladali su Brentford sa 3:0 u okviru 35. kola engleskog Premiershipa.

‘Crveni đavoli’ su se ove sezone dosta mučili, osvojili su samo bod na prethodne tri premierligaške utakmice i jasno je da neće igrati Ligu prvaka iduće sezone.

Prvi pogodak za domaće postigao je Bruno Fernandes na asistenciju Elange već u devetom minutu susreta, dok je u finišu prvog poluvremena poništen pogodak Cristianu Ronaldu zbog ofsajda.

No, Portugalac se ipak uspio upisati u strijelce večeras, pošto je u 61. minutu bio precizan sa bijele tačke za 2:0. Do kraja meča izabranici Ralfa Rangnicka stigli su i do trećeg pogotka. “Tačku na i” stavio je Raphael Varane u 72. minutu.

United će za pet dana gostovati Brightonu, te će mu to biti pretposljednja utakmica u sezoni. Sada ima šest bodova više od sedmoplasiranog West Hama, pa je izvjesno da će nastupiti u ligi Europe, što je slaba utjeha za pristalice kluba sa ‘Teatra snova’.