United ‘izrešetao’ mrežu Betisa i praktično riješio pitanje prolaska u četvrtfinale, Juventus minimalno trijumfovao u Torinu

U terminu od 21 sat večeras su odigrane nove četiri utakmice osmine finala Evropske lige, a uzbuđenja svakako nije nedostajalo.

Manchester United je na svom Old Traffordu dočekao ekipu Real Betisa, te slavio sa ubjedljivih 4:1 te tako riješio pitanje oko prolaska u četvrtfinale, osim ako se desi neko čudo.

Rashford je “načeo” protivnika pogotkom već u šestom minutu. Gosti su se zatim malo probudili, pa u 32. minutu stigli i do poravnanja preko Pereza. Međutim, u nastavku golijada domaćih. Do kraja su zabijali Antony u 52., Fernandes u 58. i Weghorst u 82. minutu za konačnih 4:1.

Drugu utakmicu osmine finala odigrali su nogometaši Juventusa i Freiburga na Allianz stadionu u Torinu, da bi domaćin trijumfovao sa tek minimalnih 1:0.

Jedini pogodak za ‘Staru damu’, te jedini pogodak na utakmici uopšte, djelo je sjajnog Di Marije koji je pogodio u 53. minutu. Argentinac je na taj način osigurao Juveu barem neku prednost za uzvrat u Njemačkoj.

Sevilla je uspjela savladati ekipu Fenerbahčea na svom terenu sa također uvjerljivih 2:0, dok će Shakhtar i Feyenoord pitanje prolaska rješavati u uzvratnom meču, obzirom da je bilo 1:1.