United može slaviti bod protiv Brentforda: ‘Pčele’ se ispromašivale, pa umalo izgubile utakmicu pred svojim navijačima

U utakmici 30. kola engleskog Premiershipa ekipa Brentforda je ugostila Manchester United, a konačan rasplet donio nam je podjelu bodova i rezultat 1:1 na semaforu.

Istina da pogodaka nije bilo sve do pred kraj meča, ali smo gledali izuzetno uzbudljivu predstavu dva tima. Ono što je zanimljivo jeste to da je Brentford imao 31 udarac ka golu protivnika, dok je United imao svega 10 šuteva.

Vrijedi istaći jedan poništen pogodak popularnih ‘Pčela’ i to da su čak četiri puta pogodili okvir gola gostiju, pa ‘Crveni đavoli’ mogu biti prezadovoljni i sa bodom.

U prvom poluvremenu se tresla prečka i stativa gola izabranika Erika ten Haga. Prvo je Ivan Toney zatresao stativu, da bi gornji okvir gola pogodio Zanka.

Prijetio je Brentford u nastavku također, a Toney je zatresao i mrežu Uniteda u 73. minutu. Ipak, pogodak je poništen zbog ofsajd pozicije. Mbeumo u 79. minutu pogađa prečku, nakon čega smo u sudačkoj nadoknadi gledali “totalnu ludnicu”.

U šestom minutu Casemiro šalje loptu u kazneni prostor rivala u kojem se najbolje snalazi Mount i zabija za 0:1. Samo tri minuta kasnije domaćin stiže do više nego zasluženog boda. Toney je bio asistent, a Ajer strijelac za konačnih 1:1.

Nakon ove utakmice Manchester United ostaje šesti sa 48 osvojenih bodova, dok je Brentford na 15. poziciji Premiershipa sa 27 bodova na svom kontu.