United nastavlja sa dobrim igrama: ‘Crveni đavoli’ upisali novi trijumf, Leicester bez bodova na svom terenu

Manchester United pobijedio je večeras na King Poweru Leicester sa 1:0 i upisao treći uzastopni trijumf.

Do vodstva izabranici Erika ten Haga stigli su u 23. minutu utakmice. Impresivnu akciju i asistenciju Rashforda u pogodak je pretvorio Jadon Sancho za 1:0.

‘Lisice’ su u nastavku utakmice imale svoje prilike. Svakako vrijedi spomenuti udarac Maddisona iz slobodnjaka u 51. minutu, ali je De Gea fenomenalno odbranio njegov pokušaj.

Do kraja meča United je bez većih problema zaustavljao nalete domaćih igrača, koji nisu imali pravo rješenje u napadu.

U konačnici je i ostalo 1:0 za goste koji polako grabe ka vrhu tabele, gdje ih zasigurno dosta ljubitelja nogometa i želi gledati.

Nakon pet odigranih kola tim sa Old Trafforda ima devet bodova i nalazi se na petom mjestu, dok je Leicester uvjerljivo posljednji sa samo jednim osvojenim bodom.