United nemoćan protiv Cityja: Građani ‘pomeli’ gradske rivale i sačuvali vrh

Nogometaši Manchester City pobijedili su u derbiju 28. kola engleske Premier lige gradskog rivala Manchester United 4:1 te tako zadržali prvu poziciju, a suparnika udaljili od mogućnosti da sljedeće sezone igra u Ligi prvaka.

Građani‘ su na najbolji mogući način otvorili utakmicu i već u petoj minuti pogotkom De Bruynea došli u prednost, a Belgijanac je odlično iskoristio povratnu loptu Fodena.

Međutim, slavlje domaćih navijača je trajalo samo do 22. minute kada je Pogba dodao loptu Sanchu, a bivši junior Cityja majstorski pogađa za 1:1. Iz poštovanja prema bivšem klubu, Sancho nije slavio gol.

City je odmah nakon toga svim silama krenuo po novu prednost, a do nje i dolaze u 28. minuti kada je opet na pravom mjestu bio De Bruyne koji pogađa nakon odbijene lopte.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Mahrez golom u 68. minuti i to nakon akcije iz kornera i ubačaja danas najboljeg igrača susreta – De Bruynea.

Konačnih 4:1 postavio je Mahrez pogotkom u 90. minuti na dodavanje Ilkaya Gundogana.

City je tako došao do brojke od 69 osvojenih bodova, šest više od Liverpoola koji ima i susret manje, dok je United pao na peto mjesto s jednim bodom manje od Arsenala, ali i tri susreta više.