United odavno nije Liverpoolu teška prepreka, ‘Redsi’ sa pola snage razbili ‘Crvene đavole’ na krcatom Anfieldu

Nogometaši Liverpoola slavili su izuzetno laganu pobjedu u utakmici 30. kola engleskog Premiershipa protiv Manchester Uniteda rezultatom 4:0.

Liverpool je od početka derbija na Anfieldu uspostavio inicijativu i pokazao da je United izgubio epitet konkurentnog tima.

U 5. minuti je nakon školske kontre na asistenciju Mohameda Salaha pogodio Luis Diaz, a već u 22. je bilo 2:0.

Ovoga puta je strijelac bio Salah na maestralnu asistenciju Sadija Manea za osjetnu razliku i ležeran finiš prvog dijela.

I u nastavku je United nastavio sa katastorfalnom igrom, a trijumf Liverpoola potvrdio je Sadio Mane u 68. minuti.

Ponor gostiju potvrdio je svojim drugim golom na utakmici Salah, a ovog puta mu je asistirao Diogo Jota.

Liverpool trenutno ima 76 bodova i utakmicu više od Manchester Cityja koji je drugi sa 74 boda.

Manchester United je šesti i nakon 33 utakmice ima 54 boda, te će do kraja voditi grčevitu borbu za top 4 engleskog Premiershipa.