United ponovo bolji od Nottinghama u EFL Kupu, ‘Crveni đavoli’ zakazali spektakularno finale sa Newcastleom na Wembleyju

Manchester United je u revanš susretu polufinala EFL Kupa na Old Traffordu savladao Nottingham Forest sa 2:0 i tako se plasirao u finale gdje ih čeka Newcastle.

United je iz prve utakmice donio prednost od 3:0 protiv Nottinghama, no trener Erik ten Hag i večeras je izveo ozbiljan sastav, pa je na kraju njegov tim ovjerio plasman u finale.

Od početka smo gledali izuzetno otvorenu igru te je pravo čudo kako nismo vidjeli niti jedan pogodak u prvom poluvremenu. United je u nastavku ipak bio dosta bolji protivnik.

Svoju superiornost domaći konačno naplaćuju u 73. minutu. Anthony Martial je tada na asistenciju Marcusa Rashforda pogodio za vodstvo svoje ekipe.

No, samo tri minute kasnije mreža gostiju se ponovo tresla. Fantastični Rashford ponovo u ulozi asistenta, da bi se u strijelce za konačnih 2:0 upisao Fred.

United će tako odigrati finalni okršaj protiv Newcastlea koji je na rasporedu 26. februara na Wembleyju i izabranici Ten Haga će imati šansu da se bore za trofej po prvi put nakon pet godina pauze.