United razočarao i u velikom derbiju Manchestera: City lakoćom odnio puni plijen s Old Trafforda

Veliki derbi Manchestera pripao je Cityju. Nogometaši Pepa Guardiole su na Old Traffordu slavili 2:0 protiv Uniteda u 11. kolu Premiershipa.

City je poveo autogolom Erica Baillyja u sedmoj minuti. Bjelokošćanin je tako postao prvi igrač Uniteda koji je zabio autogol u gradskom derbiju u Premiershipu.

Nakon toga je do odlaska na odmor u središtu pažnje bio David De Gea. Prvo je impresivno u 29. i 35. minuti zaustavio udarce Jesusa i De Bruynea, ali potom je napravio ogroman kiks u 45. minuti.

Cancelo je ubacio, Shaw je u potpunosti zaboravio na Bernarda Silvu na drugoj stativi, Portugalac je slabašno šutirao, ali golman Uniteda je nespretno reagirao i pomogao lopti da uđe u gol.

U drugom dijelu City je “povukao ručnu”, te je mirno privodio susret kraju. United je ozbiljnije zaprijetio tek nakon sat vremena igre kada se u dobroj prilici našao Greenwood, ali šutirao je pored gola.

Najveću šansu za treći gol City je imao u 82. minuti kada je Foden ušao u kazneni prostor i šutirao s lijeve strane, De Gea je bio nemoćan, ali je lopta okrznula stativu i završila u gol-autu.

O tome kako je igrao United najbolje govori podatak da su igrači Olea Gunnara Solskjaera imali loptu u svom posjedu svega 31 posto vremena, nisu izveli nijedan udarac, te su jedini udarac u okvir gola imali izvan kaznenog prostora.