Uprkos dva poništena gola i mnogo promašenih prilika: Burnley skroz nemoćan, Liverpool slavio uvjerljiv trijumf

Nogometaši Liverpoola su u utakmici 19. kola engleskog Premiershipa gostovali kod ekipe Burnleya, te na kraju slavili sa uvjerljivih 2:0.

Imali su izabranici Jurgena Kloppa večras pravu “kišu” prilika. Međutim, veliku većinu njih nisu uspjeli iskoristiti, a također su im poništena i dva pogotka. Prvo je poništen pogodak Gakpou, da bi zatim ista sudbina zadesila i Elliotta.

Igrao se tek šesti minut kada je gostujući tim stigao do vodstva. Gakpo je asistirao Darwinu Nunezu koji fenomenalno pogađa metu udarcem izvan kaznenog prostora za 1:0.

Dominirao je Liverpool u nastavku i prijetio preko Salaha i Endoa. No, pogotka nije bilo i ‘Redsi’ su na odmor otišli sa minimalnom prednošću, što je bilo pravo čudo.

U nastavku se donekle probudio i Burnley. Imala je Kompanyjeva momčad neke prilike za pogodak, ali to nije bilo ništa vrijedno posebnog pomena. Sve dileme oko pobjednika okončao je rezervista Jota, a Portugalac je sjajno pogodio za konačnih 2:0 u sudačkoj nadoknadi.

Nakon ove pobjede Liverpool je, barem do četvrtka, lider Premiershipa, obzirom da ima dva boda više od Arsenala. ‘Topnici’ će za dva dana odmjeriti snage sa West Hamom. S druge strane, Burnley je ostao 19. i jasno je da mu slijedi grčevita borba za opstanak.